لزوم توجه به لياقت در انتخابات شورای شهر

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  عبدالمناف آق ارکاکلی: انتخابات در هر کشوری نماد دموکراسی و مردم سالاری است. از سویی اگر به درستی مدیریت نشود باعث اختلاف و کشمکش هایی در جامعه می شود که به نفع اجتماع نیست .به فرموده ی مقام معظم رهبری اختلاف سلیقه ها در کشور خوب است اما باید مواظب بود تا دشمن از این اختلافات سود نبرد.

  انتخابات جدای از اهميت سیاسي در بردارنده ی مسائل مهم اجتماعی است که متاسفانه از قلم می افتند. در انتخابات شورای شهر دوره های قبلی گنبد کاووس رجال سیاسی کمتر به شورای شهر روی خوش نشان می دادند.اما در این دوره رجال سیاسی مطرح تر و باتجربه تری در امور جامعه به چشم می خورد که جای خوشحالی دارد البته این گفته به این معنا نیست که جوانان کنار گذاشته شوند بلکه باید چند نفر از جوانان باید در شورای شهر باشند و در کنار باتجربه ها فعالیت کنند تا رجال سیاسی آینده ی منطقه و کشور باشند.

  از میان کاندیداها چهره هایی به چشم می خورد که سودای رفتن به بهارستان را در سر می پروراندند اما بخت و اقبال با آنان یار نبود از این بین می توان به برخي چهره ها نام برد که باید این اقدام عزیزان را ستود چراکه هرکس که نیت خدمت به مردم را داشته باشد از در نتواند وارد شود از پنجره وارد خواهد شد و سایرین باید از این عزیزان الگو بگیرند.

  جوانان مهم ترین سرمایه های یک مملکت می باشند که در همه ی صحنه ها با شور و نشاط وافری حضور دارند چرا که به آینده ی خویش امیدوار هستند و قصد دارند با انتخاب افراد اصلح آینده ی بهتری برای خویش رقم بزنند و یکی از شعارهای مهم در منطقه ی ما در میان کاندیداهای مجلس و شورای شهر جوانان هستند .جوانان منطقه انتظار دارند شورای شهر کمی بیشتر به دغدغه های آنان توجه کند و نیازهای آنان را فقط در احداث استادیوم و...نبینند .

  البته به نظر نگارنده فرهنگ سازی در میان جوانان یکی از مهم ترین وظایف مسئولین می باشد که به دلیل کثرت اقوام در استان گلستان این کار کمی سخت جلوه می کند اما اقدامات خوبی از سمت و سوی قشر فرهنگی و دولت صورت گرفته است.

  حال یک سوال؟چرا کاندیداهای ما کارهای فرهنگی را سرلوحه ی شعار خویش قرار نمی دهند؟جواب روشن است چراکه مردم منطقه کمتر به کارهای فرهنگی توجه می کنند و بیشتربه مسائل حال حاضر اجتماع توجه می کنند درحالی که این کار اشتباهی بزرگ است چراکه ثمره ی فعالیت فرهنگی اگر پس از سالها هم به بار بنشیند برای جامعه از هر لحاظ (مادی.معنوی و...)سودمند و مفید است.

  گنبد دارای اقوام گوناگون(ترکمن.ترک. فارس ، سیستانی.بلوچ و...)می باشد و هر طایفه ای خواهان حضور یک نفر در شورای شهر می باشد که البته نمی توان به این امر خرده ی زیادی گرفت چرا که تقریبا در تمام جهان امری پذیرفته شده است اما در این میان اصل خدمت به مردم نباید فراموش شود.چه ایرادی دارد اگر تمامی اعضای شورای شهر ترکمن باشند؟یا اینکه ترکمنها در شورای شهر اقلیت را تشکیل بدهند؟

  اگر به میان جامعه نظری بیاندازیم تمامی عقاید روی اقوام مانور می دهند در حالیکه این اشتباهی بزرگ است حتی در نشست های سیاسی انتخابات شورای شهر به نژاد توجه بیشتری می شود تا کفایت سیاسی و خدمت به مردم. هیچ وقت نژاد به مردم خدمت نمی کند بلکه وجدان و تعهد ملی و منطقه ای به مردم خدمت نموده است و می توان با رجوع به تاریخ نمونه هایی از این امر را مشاهده نمود.
  بهتر است بزرگان و فعالین انتخاباتی باهم نشستی داشته باشند و افراد لایق را به مردم معرفی نمایند تا دیگر به گفته ی مردم هر نماینده فقط به محله ی خود توجه نکند . این گفته تا چه حد صادق است قضاوت بر عهده ی مردم است.

  به هر حال در انتخابات شعور سیاسی جامعه سنجیده می شود و نباید فراموش نمود یکی برای همه و همه برای صحرا و صحرا برای ایران را تا شاهد اعتلای کشور و منطقه باشیم.

  نویسنده : عبدالمناف آق ارکاکلي بازدید : 520 تاريخ : چهارشنبه 21 فروردين 1392 ساعت: 7 PM
  برچسب‌ها :

  نظر سنجی

  نظر شما درباره ی وبلاگ عصر صحرا چیست

  خبرنامه

  لینک دوستان

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها